Hepsini tek anahtarla açın.

 Bu kadar çok anahtarı bir arada taşımaktan bıktınız mı?.

     Ev ve iş yeri anahtarlarınızla birlikte pek çok anahtarı taşımaktan sıkıldıysanız, gelin hepsini tek anahtar yapalım. Sizi karışıklıktan kurtaralım. Aynı cins olan anahtarlarınızı tek anahtara çevirebiliriz.

    Örneğin : İşyerinizde  6 adet kepenk kilidiniz  ve 2 kapınız, kapılarınızda 2 şer kilit var. 6 adet kilidinizi 1 tek anahtar ve iki kapınızdaki 4 kilidinizi 1 tek anahtarla çalışır hale getirebiliriz. Böylece 10 adet kilidinizi sadece 2 anahtarla açabilirsiniz. 10 anahtar taşımak yerine 2 anahtar taşırsınız.

     Benzer şekilde eviniz için de aynı sistem uygulanabilir. Bazı kişiler bu yönteme karşı çıkarak söyle soruyor. İyi ama anahtarımı kaybedersem kilitlerin hepsini değiştirmek zorunda kalmayacak mıyım?  Bizde onlara soruyoruz. Siz anahtarlığınızı kaybettiğinizde anahtarların bir kısmını mı hepsini mi kaybediyorsunuz?  Anahtar kayıplarında kaybolan tüm anahtarlar olduğundan, tüm kilitlerinizi açan tek bir anahtar da olsa, 5 kilidinizi açan 5 ayrı anahtar da olsa kilitlerinizi zaten değiştirmek istemeyecek misiniz? Sonuç değişmez.

    Fakat sadece 1 anahtarla tüm kilit ve kapılarınızı açma kapama rahatlığı, 10 kilidinizin  1 tek  anahtarını cüzdanınızda bile taşıyabilme kolaylığı  bence size kendinizi iyi hissettirecek. Cepleriniz de biraz rahat edecek.