Kaskolu Aracın Anahtarı Kaybolursa

   Kaskolu aracınızın immobilizer otoanahtarı kaybolur ya da çalınırsa ..

   Anahtar kaybı zararının giderilmesi olarak ele alınan bu  sigorta teminatı için Poliçede ayrı bir madde olarak belirtilmesi gerektiği söyleniyor.
    Bazı sigorta şirketleri kayıp halinde ödeme yapmıyor,çalınırsa belli bir limit dahilinde ödeme yapıyor. Bazıları her iki durumda da ödüyor. İmmobilizer oto anahtar kaybı durumunda hasarsızlığın kalkması durumu sigortadan sigortaya göre değişiyor. Tüm kilit sisteminin değişmesi talep edilebiliyor.
    Çünkü kayıp yada çalıntı anahtar araçtan silindiği zaman,aracı çalıştırmasa da kapıları açacağından belli bir risk oluşturuyor. Bazı sigorta şirketleri belli bir limit dahilinde tüm kilit ve immobilizer sisteminin değişim ücretini üstleniyor.    

Paranın pek çok şey demek olduğu günlerimizde, Kasko bir araç için her şey demek.

     Kasko yaptırırken tüm teminat alanlarını iyi anlayıp tercih etmek biraz daha az ücret ödemek adına, bazı teminatlardan feragat etmek büyük bir risk almak olabilir. Hele konu aracınızın immobilizerli anahtarı olunca.

    Belki hemen kasko poliçenize bakıp, anahtar kaybı zararı teminatı ile ilgili bir madde aramalısınız. Eğer yoksa sigorta şirketinizi arayıp bu teminata dahil olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Dahil değilseniz biraz fark vererek dahil olmanın
yollarını sorabilirsiniz.

    Eğer aracınız kaskoluysa, anahtarınızın kaybolması durumunda hemen bunu sigortacınıza bildirmelisiniz.Teminat altında olsun olmasın kayıp anahtarı araçtan sildirip, yeni anahtar edinmelisiniz. Çünkü siz bildirmeden önce aracınız çalınır yada hırsızlık girişimine uğrarsa kasko sizi hatalı bularak ödeme yapmak istemeyebilir.

 

 İmmobilizer oto anahtar , kumanda , kilit ve çilingir hizmetleri için İzmir-Hatay'dan 7/24  0 535 289 22 69 bize ulaşın.