Kilidinize Bir Fırsat Daha Verin.

    Belki değiştirmeniz gerekmez.

   Kilidimiz tutukluk yaptığında yada bir hırsızlık girişiminde korkuya kapılır, hemen kilidimizi değiştirmek isteriz. Böylece içimiz daha da rahatlayacaktır. Oysa yeni takılan kilit eskisinden daha mı güvenlidir?  En önemlisi de acaba bu değişime gerçekten ihtiyaç var mıdır?

  Eski kilidiniz kilidiniz size biraz daha hizmet edemez mi? Tecrübelerimiz gösteriyor ki, kildiniz çoğu kere sabotaja uğrasa da , zorlansa da, tutukluk yapsa da küçük müdahalelerle tekrar güvenli şekilde çalışır hale gelebilmektedir. Aslında tamir edilebilecek durumdaki bir kilitle usta da uğraşmak istemeyip değiştirelim diyebilir. Usta size güven veremezse siz de tamiratlı bir kilitle uğraşmak istemeyebilirsiniz ve değişimi tercih edersiniz.

   Böyle bir olay yaşadıysanız, bilmelisiniz ki eski kilidinize belki bir şeyler yapılabilirdi. Eski kilidinizin yerine aynı marka model yeni kilit takılması daha güvenli hale geldiğini göstermez. Sadece eski haline döndü. Eski anahtarlarınızın açmadığı yeni bir kilidiniz oldu.

   Eğer böyle bir şey yaşarsanız belki bu sefer eski kilidinize bir fırsat daha vermek istersiniz. Aşınmış parça değişebilir, yorgun yaylar değişebilir. biraz bakım ve yağlama ile kildiniz yeniden şıkır şıkır çalışır hale gelebilir.  Hem de  eskisi kadar güvenli ve ekonomik maliyetle.