KİLİT CANAVARI

    Bir çalışmam sırasında küçük bir çocuk bana bu ismi taktı. '' Kilit Canavarı ''   Yaklaşık bir saate yakın süre kapıyı açmaya çalışıyordum. Yüksek güvenlikli olan  çelik kapı canıma okumuştu. Kilit arıza yapmıştı.Bir türlü açamıyordum. herhalde çok sinirliydim.

    Kızgın ve hızlı şekilde artık kiliti delerek ve kırarak açmaya uğraşırken, bu çocuk bana kilit'imizin canını yakıyorsun sen bir canavarsın diyerek kızdı. Ağlarken bana vuruyordu.  Çocuğun kilitin canlı olduğunu  ve canının yanacağını neden düşündüğünü o an anlayamadım. Çünkü 7 yaşlarında kadardı. Kilitin canı yanmıyordu. Ama benim sert, saldırgan ve kızgın tavrım onun için bir canavara benziyordu.

    Bu olay beni o kadar etkiledi ki. Artık kilitlerin canını yakmamaya karar verdim. Yeni ekipman ve aletler aldım. Yeni yöntemler üzerinde çalışmaya başladım. Artık ne açarsam açayım hasar vermemeye, kırıp dökmemeye (canını acıtmamaya) çalışıyorum. Hasar vermek zorunda kalırsam da bunu üstleniyorum.

   Bu nedenle gönül rahatlığıyla hasarsız kapı açılır diyebiliyorum. Artık kilit canavarı değilim. Bu olayın sonunda kapı açıldı. Fakat kilit parçalandı kapı da çizildi. Kilitleri değiştirdik. Fakat kapıdaki çizikleri onaramadık. Çocuğun maneviyatındaki çiziklerin ise nedenini hiç öğrenemedim. Eski kilit canı çok yandığından onarılamaz haldeydi. Çocuk onu odasında saklıyormuş.

   Siz siz olun kapınızı ve kilidinizi kilit canavarlarına teslim etmeyin. Güvenliğinizi uzman ve emin ellere teslim edin.     Bkz. Ne kadar Yetkiliyiz..