İmmobilizer Oto Anahtarınız Kaybolduğunda ...

    Oto anahtarınızı kaybettiniz ve yedeği de yoksa oto kilitçiler ve pek çok anahtarcı yeni anahtarınızı kolayca oluşturacaktır. Kontağınızı söküp hemen bir anahtar yapacaktır. Fakat aracınızda immobilizer oto anahtar sistemi varsa (1995 yılından itibaren pek çok araç artık immobilizerli sistem kullanıyor.)  bu yeterli olmayacaktır. Çünkü bu şekilde yapılan anahtarınız kapılarınızı açacak fakat motoru çalıştırmayacaktır. 

     Bu durumda transponderli (çipli) bir anahtar aracınız için hazırlanacak. Aracınızın immobilizer ünitesinden anahtar bilgileri alınıp anahtarın içindeki transpondere (Çip) yüklenecek. Bu sayede aracınız yeni anahtarı tanıyacak ve motoru çalıştırmasına izin verecektir.

     Bu işlem ancak özel bilgisayar yazılımları ve cihazlarla yapılabilmektedir. Aracınızın servisi yada bu işte uzman bir anahtarcı bu işlemi yapacaktır. Oto servislerinde marka ve modele göre 3 ila 25 gün arası aracınızı alı konabiliyor. Aracınızı çekici ile servise çektirmeniz gerekli. Belki kilit sisteminiz ve immobilizer sisteminiz değişmesi gerekebiliyor.

       Anahtarcılarda durum daha farklı hizmet ayağınıza geliyor. Kalıcı arıza olmadığı takdirde hiçbir şey değişmiyor. Aracınız yerinden hiç oynamadan birkaç saat içinde yeni anahtarınız hazır oluyor. Maliyet de oldukça ekonomik olabiliyor.

İmmobilizer oto anahtar , kumanda , kilit ve çilingir hizmetleri için İzmir-Hatay'dan 7/24  0 535 289 22 69 bize ulaşın.